0
koszyk pusty

Reklamacje i zwroty

Wszystkie oferowane na stronach naszego sklepu produkty są fabrycznie nowe i pochodzą z legalnej dystrybucji. Są objęte pełną gwarancją producenta lub importera. Jeżeli producent udostępnił nam szczegółowe warunki gwarancji na swoje produkty, prezentujemy je na stronie z opisem danego produktu. W przeciwnym wypadku, warunki powinny być dostępne na stronie internetowej producenta lub w innym miejscu przez niego określonym. Jeżeli pojawią się problemy ze znalezieniem informacji nt. warunków gwarancji na wybrany produkt, prosimy o kontakt, wskażemy odpowiednie miejsce.

Ponieważ warunki gwarancji i procedura postępowania reklamacyjnego zależy od danego producenta, w przypadku chęci skorzystania z uprawnień gwarancyjnych, prosimy o kontakt pod numerem telefonu +48 307 03 38 – postaramy się maksymalnie uprościć i przyspieszyć całą procedurę!

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Będąc konsumentem, mają Państwo prawo odstąpić od zawartej umowy sprzedaży w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Dla Państwa wygody, wydłużyliśmy ten termin do 15 dni, a co za tym idzie, termin odstąpienia od umowy wygasa po upływie 15 dni od momentu, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy, a w przypadku umowy zobowiązującej do przeniesienia własności rzeczy dostarczanych partiami lub w częściach, po upływie 15 dni od momentu, w którym weszli Państwo w posiadanie ostatniej partii lub części lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie ostatniej partii lub części.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą na adres EKOCENTRUM24 Łukasz Jasionowicz, ul. Częstochowska 2, 58-100 Świdnica lub pocztą elektroniczną na adres reklamacje@ekocentrum24.pl).

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na naszej stronie internetowej www.ekocentrum24.pl. Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną).

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam zwracane przedmioty na adres EKOCENTRUM24 Łukasz Jasionowicz, ul. Częstochowska 2, 58-100 Świdnica niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

Przejdź do góry strony Zapytaj doradcy online! Napisz do nas... Wyślij